Rowery elektryczne z grubymi oponami
Nowym trendem cząstkowym, na który miały wpływ zarówno rowery elektryczne, jak i rowery typu fatbike, jest rower elektryczny z grubymi oponami.
Zasadniczo rower elektryczny z grubymi oponami zapewnia dodatkowe kopnięcie, które jest niezbędne podczas podróżowania po ścieżkach po piasku, śniegu lub w górach. Elektryczne rowery z grubymi oponami są bardziej praktyczne na dłuższe przejażdżki i pagórkowaty teren niż wersje nieelektryczne. Rowery z oponami typu E-fat są popularnym wyborem wśród osób dojeżdżających do pracy, ponieważ są wygodne.
Zalety rowerów elektrycznych z grubymi oponami:
Oto kilka korzyści wynikających z zakupu rowerów elektrycznych z grubymi oponami.
-
Podejmowanie ryzyka
Są idealne na trudny teren, taki jak błoto i śnieg. Z tego powodu e-rowery z grubymi oponami są odważne.
-
Zabawa
Rowery elektryczne z dużymi oponami dają mnóstwo frajdy, a wrażenia są bezcenne.
-
Praktyczne
Niskie ciśnienie w oponach sprawia, że jazda na rowerach elektrycznych z grubymi oponami jest wygodniejsza.
-
Elastyczność
Najlepsze rowery elektryczne z grubymi oponami można używać do wielu różnych celów. Rower elektryczny z grubymi oponami może być używany na każdej powierzchni.
-
Prosta w prowadzeniu
Ponieważ dzięki grubym oponom powierzchnia styku z drogą jest większa, jeździ się nimi łatwiej. W efekcie sprzyja równowadze.
Rowery E ze specyfikacją grubych opon:
Czym właściwie jest rower elektryczny z grubymi oponami? To w skrócie każdy rower elektryczny z oponami o średnicy 4 cali lub szerszymi. Większość hulajnóg elektrycznych z grubymi oponami ma opony 4-calowe, ale niektóre mają nawet opony ultragrube, które mają szerokość 4.5”, a nawet 4.8". Natomiast standardowe opony rowerowe mają szerokość od 1.95", 2.0", 2.1", 2.3" i 3.0"
Najpopularniejsze średnice opon rowerowych to 20”, 24” i 26”, ale szerokość 4” lub większa jest powszechną cechą grubych opon.
Dzięki grubym oponom można jeździć przy różnym ciśnieniu wyrażonym w funtach na cal kwadratowy. Większość grubych opon można napompować w zakresie od 5 do 30 psi, co pozwala dostosować ciśnienie w oponach do terenu. Optymalną oponą na drogi utwardzone jest opona o niskim ciśnieniu 30 psi, ale na miękkim terenie, takim jak mokry piasek lub śnieg, obniżenie psi poprawi kontakt z powierzchnią i zapewni większą pływalność.
Istnieje wiele różnych typów:
Rowery elektryczne z grubymi oponami, w tym modele z przekrokiem, modele składane i prawdopodobnie najpopularniejsze elektryczne rowery górskie z grubymi oponami. Szerokość opony pozostaje wspólnym czynnikiem.
Waga roweru często zwiększa się o 4 funty ze względu na szersze opony i większe felgi. Nacięcia felgi mogą pomóc to zmniejszyć poprzez zmniejszenie masy felgi. Chociaż cztery funty mogą wydawać się niewielką ilością, należy pamiętać, że to dodatek do wagi kontrolera, akumulatora i silnika.
Dlatego rowery elektryczne z grubymi oponami są zwykle cięższe od innych rowerów elektrycznych i niewątpliwie cięższe od rowerów tradycyjnych. Podczas jazdy nie będzie to stanowiło problemu, ale może się tak zdarzyć, jeśli będziesz musiał załadować rower na bagażnik lub znosić go po schodach.
Jakie zalety oferują grube opony?
- Grube opony mają większy ślad niż opony standardowe. Niezależnie od tego, czy jedziesz po utwardzonej drodze, po żwirowej i wyboistej trasie, po zaśnieżonym polu, czy po piaszczystej plaży, kontakt powierzchniowy jest większy.
- Większa stabilność i doskonała przyczepność to dwie zalety zwiększonej powierzchni kontaktu.
- Z technicznego punktu widzenia opór toczenia to tarcie występujące pomiędzy oponą a podłożem. Będziesz poruszać się wolniej, im większe będzie tarcie. Złe warunki drogowe, gorsze opony i dętki, waga rowerzysty i prędkość powodują tarcie i powodują, że jedziesz wolniej.
- Zarówno nawierzchnie utwardzone, jak i nieutwardzone wymagają stabilności. Na utwardzonych nawierzchniach stabilność na zakrętach może zapobiec wyślizgnięciu się roweru spod Ciebie i utracie przyczepności. Stabilność pomoże Ci zachować równowagę podczas pokonywania zmian warunków nawierzchni, pniaków i kamienistych linii na nieutwardzonych powierzchniach. Zaletą większej przyczepności jest to, że pozwala uniknąć poślizgów i przenosi większą moc silnika poprzez układ napędowy bezpośrednio na nawierzchnię.
- Zdolność grubych opon do dobrego funkcjonowania na miękkich nawierzchniach, takich jak śnieg i piasek, to kolejna zaleta. Zdolność opony do unoszenia się na miękkim materiale zamiast przecinania go jest powszechnie nazywana flotacją.
- Grube opony będą jeździć po piasku, zamiast wbijać się w niego na piaszczystych plażach.
Jednak w grę wchodzą także inne elementy, takie jak waga rowerzysty i moc roweru. Nawet przy pomocy mocnego silnika nadal trzeba będzie przedzierać się przez zaspy śniegu i gęsty, suchy piasek. Nie ma wątpliwości, że dasz radę.